ForeverCs
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Respect.ForeverCs.Ro
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7.

In jos 
AutorMesaj
stvg
Incepator
Incepator
stvg


Mesaje : 44
Reputatie : 15

Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 35
Localizare : Spania

Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7. Empty
MesajSubiect: Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7.   Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7. EmptyJoi Apr 21, 2011 11:08 am

Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7.
Author Name:stvg
Community:Maieru
Tutorial Name:Instalare server Cs 1.6


Cerinte
-Windows Xp,Vista,7
-Procesor 1 Ghz si cel putin 256 Ram
-Conexiune la internet buna
-1 Gb spatiu pe hard.

Okay acum sa incepem.Metodele de creare sunt nenumarate eu o sa va prezint pe cea mai usoara.

In primul rand trebuie sa descarcat Server Creator de aici.Apoi creezi un nou folder de preferat in C,dar acesta poate fi creat oriunde doresti si il numesti cum vrei tu.Eu o sa ii zic Jabu.

Pasul 2: Dupa ce ai descarcat programul il dezarhivezi apoi dublu click pe el.Iti apare o fereastra de selectare a fisierului.Cauti fisierul creat de tine,in cazul meu Jabu si dai ok.
Atentie:Pentru ca toate acestea sa mearga este nevoie ca Pc-ul sa fie conectat la internet.Okay sa revenim.Dupa ce ai dat ok in cateva secunde o sa apara o fereastra albastra in care o sa vezi progresul instalarii.Acesta descarca fisierele de baza ale serverului tau.In functie de viteza ta de download acesta poate dura cateva minute.Dupa ce s-a descarcat dute la folderul unde la-i descarcat,click dreapta si daca are aproximativ 315 atunci s-au descarcat toate fisierele.

Deschide fisierul si ar trebuii sa arate asa:


Daca arata ca in imagine si are 315 mb poti trece la urmatorul pas.Daca nu trebuie sa reiei instalarea.

Pasul 3: Serverul tau are instalat doar protocolul 48 ceea ce inseamna ca nu este vizibil jucatorilor care nu au steam.Trebuie sa descarci acest fisier.Dupa ce ai descarcat swds.dll il copiezi in folderul unde este instalat serverul,inlocuindu-l pe cel deja existent.Apoi intrii in "Folderul Creat"/cstrike/server.cfg si adaugi:

Cod:
setmaster add 69.28.151.162
setmaster add 72.165.61.189
setmaster add 207.173.177.11
setmaster add 65.73.232.251:27040
setmaster add 65.73.232.253:27040
setmaster add 207.173.177.12:27010Pasul 4: Pentru ca serverul tau sa ruleze pe internet trebuie sa faci urmatoarea chestie:intrii in folderul serverului/cstrike si cauti server.cfg;il deschizi cu WordPad si cauti sv_lan 1,iar in loc de "1" treci "0" salvezi si iesi.

Okay in acest moment daca ai respectat intocmai instructiunile serverul tau functioneaza.Intra in folderul unde este instalat click dreapta pe hlds.exe si apoi dai Send to desktop.

Instalerul a instalat automat AdminMod si Stats Me.AdminMod este baza de comenzi cu care ti serverul sub control iar Stats Me sunt statisticile si iti introduce sunete gen monster kill,killing spre,etc.

Eu o sa va sfatuiesc sa instalati AmxMod ca este mult mai bun.Descarcati AmxModX de aici.Apoi dublu click, dai i accept the....,next si apoi browse si lasi folderul care este ales automat.Apoi lasi casuta cu Run AmxMod X installer selectata si apoi finish.Acum incepe instalarea addonsului.Dai Next,i accept,next apoi iti spune sa selectezi folderul unde vrei sa fie instalat.Aici alegi folderul unde ai instalat serverul tau iar jos la "Custom game addon" alegi Counter Strike si dai Ok.

Okay acum serverul tau e aproape gata.Mai trebuie sa descarci un pachet de harti,avand in vedere ca servrul tau a instalat doar cateva harti.Dupa ce ai descarcat un pachet de harti il copiezi in Folderul tau/cstrike/.


Acest tutorial a fost facut de mine.Pentru anumite nelamuriri postati aici si va voi ajuta.Scuzati eventualele greseli de ortografie.Daca sesizati vreuna va rog sa imi spune-ti.
Sus In jos
 
Instalare Server Cs 1.6 Non Steam pentru Windows Xp,Vista si Windows 7.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand cont steam !
» Un clip pentru admini
» Aici se fac Propuneri pentru Forum !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ForeverCs :: Zona Counter-Strike :: Tutoriale Counter-Strike-
Mergi direct la: